stat counter
تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
  • کد خبر : 460502
  • 03 خرداد 1402 - 14:19
7

مسوولان ارشد کرمانشاه برای بازگشت راهیان به لیگ دسته اول مداخله کنند

قلم | qalamna.ir :

کرمانشاه به عنوان یکی از ۹ کلانشهر کشور با وجود استعدادها، توانمندی ها و جاذبه های فراوان در حوزه های مختلف نه تنها سهمی از ۱۶ تیم لیگ برتر فوتبال ایران ندارد بلکه حتی در میان ۱۷ تیم حاضر در لیگ دسته اول هم نیست و سال هاست نامش در رده های بالای فوتبال ایران به چشم نمی خورد.

هرچند در این میان تیمی آن هم فعلا در حد اسم به نام “راهیان” دارد که اگر مسئولان استانی بیشتر پگیر وضعیت آن می شدند شاید از یکی دو فصل پیش می توانستیم شاهد حضور آن در لیگ دسته اول باشیم اما گویا اهتمامی برای این کار وجود ندارد و اراده ای که وضعیت این تیم را برای حضوری دوباره در مسابقات لیگ پیگیری کند نیست.

تیم فوتبال راهیان کرمانشاه تنها نماینده فوتبال استان در مسابقات لیگ دسته اول بود که در پایان فصل ۹۴ – ۹۳ به شکل عجیبی به لیگ دسته ۲ سقوط کرد و پس از گرفتن مجوز دوباره برای حضور در لیگ دسته اول تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور در فصل ۹۴ – ۹۳ با حضور ۲۴ تیم و در ۲ گروه ۱۲ تیمی پیگیری می شد که ناگهان فدراسیون اعلام کرد مسابقات فصل آتی قرار است در یک گروه ۲۰ تیمی برگزار شود و امسال تعداد تیم های سقوط کننده از هر گروه سه تیم خواهد بود، موضوعی که برخی تیم ها از جمله راهیان کرمانشاه به آن معترض بودند.

مسابقات آن سال به هر شکل بود برگزار و چهره تیم های سقوط کننده به لیگ ۲ هم مشخص شد، موضوعی که مسوولان باشگاه راهیان زیربار آن نرفتند و با غیرقانونی دانستن اقدام فدراسیون، تلاش های خود را برای محکومیت این اقدام و ماندن در لیگ آزادگان آغاز کردند.

دوندگی های زیاد مدیران راهیان در نهایت نتیجه داد و دستگاه قضایی نیز با تشکیل دادگاه های بدوی و تجدیدنظر حکم را به سود نماینده فوتبال کرمانشاه و بازگشت دوباره آن ها به لیگ دسته یک صادر کرد.

در این میان، اعتراض فدراسیون نشین ها نیز بی نتیجه ماند و دیوان عالی کشور نیز آخرین مرجعی بود که رای صادره در دادگاه های گذشته را تایید و اعلام کرد راهیان کرمانشاه باید به لیگ دسته اول فوتبال کشور بازگردد.

طبق این آرا راهیان می بایست در فصل ۹۷ – ۹۶ بازهم در لیگ آزادگان حضور پیدا می کرد اما مقاومت فدراسیون، تاکنون مانع از تحقق این امر شده است
و راهیان کرمانشاه تنها به دنبال حق و حقوق خود است.

 

سلمان کریمی، مدیرعامل باشگاه راهیان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه به تشریح جزییات چگونگی سقوط ناعادلانه این تیم به لیگ دسته دوم و تلاش های صورت گرفته برای بازگشت به لیگ یک پرداخت و گفت: سقوط ۶ تیم به لیگ ۲ در پایان فصل ۹۳-۹۴ تصمیمی ناعادلانه بود که راهیان زیربار نرفت و در این میان تنها به دنبال احیای حق و حقوق از دست رفته خود بوده است.

مدیرعامل باشگاه راهیان کرمانشاه با اشاره به مذاکرات متعدد خود با مسوولان فدراسیون و سازمان لیگ در آن زمان و بی نتیجه بودن آن، گفت: همه تیم های پایین جدولی نیز به این موضوع اعتراض داشتند و حتی ۲۳ هیات فوتبال در استان های مختلف نیز به رییس وقت فدراسیون مبنی برخلاف قانون بودن این مصوبه نامه نوشتند.
وی گفت: پس از نامه نگاری های متعدد و به دنبال آن اعلام شکایت راهیان از فدراسیون، دادگاه بدوی تشکیل و حکم به سود تیم ما صادر شد که مورد اعتراض فدراسیون قرار گرفت و متعاقب آن دادگاه تجدیدنظر هم همان رای اولیه به سود راهیان را صادر کرد.

مدیرعامل راهیان کرمانشاه افزود: پس از صدور این حکم، فدراسیون مکلف بود شرایط حضور تیم راهیان در مسابقات دسته اول فصل ۹۷ – ۹۶ را فراهم کند و حتی حساب های این فدراسیون نیز مسدود و آن زمان مبلغی حدود ۴۰ میلیارد ریال به عنوان خسارت به راهیان پرداخت شد.

وی همچنین با اشاره به اعاده دادرسی مسوولان فدراسیون تصریح کرد: پس از این اقدام پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع و این دیوان هم با قاطعیت حکم را به سود راهیان صادر و اعلام کرد فدراسیون موظف است در ازای هر سال جلوگیری از حضور این تیم در مسابقات خسارت وارده را پرداخت کند.

کریمی با بیان اینکه خسارت هر سال عدم شرکت راهیان در لیگ دسته اول مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریال است، گفت: فدراسیون باید این خسارت را به باشگاه ما پرداخت کند و چاره ای هم جز تمکین در برابر قانون و رای صادره دیوان عالی کشور ندارند.

این مدیر ورزشی در ادامه گفت: حضور در لیگ دسته دوم و تلاش برای صعود دوباره به رقابت های لیگ دسته اول کار سختی برای راهیان نبود اما آنچه که مسلم است این بود که نمی خواستیم زیربار حرف زور برویم، تصمیم خلاف قانون و ناعادلانه فدراسیون وقت هیچ چاره ای برای ما جز پیگیری تا حصول نتیجه باقی نگذاشته بود و اگر به تصمیم اتخاذ شده تمکین و به کار خود در لیگ ۲ ادامه می دادیم عملا این تصمیم را پذیرفته و نمی توانستیم حق خود را بگیریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار مداخله مسوولان ارشد استان در خصوص بازگشت راهیان به لیگ دسته اول شد و گفت: آنها نباید اجازه دهند بیش از این حق فوتبال کرمانشاه پایمال شود، ما در این سال ها با تلاش و دوندگی فراوان توانستیم حق راهیان را زنده و با پیگیری های شبانه روزی حکم بازگشت دوباره به رقابت های لیگ دسته اول را بگیریم و اینک نوبت مسوولان است که با توجه به رای صادره دستگاه قضایی و دیوان عالی کشور فدراسیون را مجاب کنند تا شرایط بازگشت دوباره ما به رقابت های فصل آینده را فراهم کنند.

مدیرعامل باشگاه راهیان یادآور شد: هرچند لازم است از پیگیری های مسئولان استان از جمله استاندار و اعضای مجمع نمایندگان کرمانشاه در مجلس هم قدردانی کنم و امیدوارم این تلاش ها سرانجام به نتیجه رسیده و شاهد بازگشت دوباره راهیان به رقابت های لیگ در فصل آینده باشیم.

وی همچنین علاقه مندی اقای صحرایی استاندار کرمانشاه به حوزه ورزش را یکی از امیدواری های مدیران ورزشی استان دانست و گفت: وی همواره از رشته های مختلف ورزشی حمایت کرده اند و امیدوارم این بار نیز حامی راهیان باشد.

کریمی با اشاره به تاثیر غیرقابل کتمان فوتبال در زندگی افراد، گفت: امروز تعداد زیادی از مردم و بخصوص جوانان با فوتبال زندگی می کنند و مطمئنا ساختن تیمی قدرتمند می تواند شور و نشاط دوباره ای در آن ها ایجاد کند.

مدیرعامل باشگاه راهیان کرمانشاه تصریح کرد: ورزش استان در رشته های مختلف مانند کشتی، والیبال، فوتبال، بوکس، بسکتبال و هندبال استعدادهای فراوانی دارد و اگر مسوولان همت کرده و شرایط حضور تیم های کرمانشاه در رقابت های لیگ برتر و حتی دسته اول را فراهم کنند شور و نشاط خاصی به استان بخشیده و ورزشکارانمان مجور به مهاجرت به استان های دیگر نمی شوند.

به هر حال حضور دوباره راهیان کرمانشاه در لیگ دسته اول باشگاه های کشور می تواند اتفاق خوشایندی برای فوتبال و حتی ورزش استان باشد و نشاطی دوباره در جوانان این دیار ایجاد کند.

فوتبال خزان زده کرمانشاه امروز بیش از هر زمان دیگری به تنفسی تازه نیازمند است که حضور دوباره در لیگ دسته یک می تواند این نفس تازه را به پرطرفدارترین رشته ورزشی دنیا در کرمانشاه اهدا کند.

 

هشتگ: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.